Jak si vedl nový skladový model značky Opel v testech?

Mezi nejprodávanějšími skladovými vozy Opel nalezneme mnoho modelů, do TOP 3 se dostali bezpochyby modely stálice Corsa či Astra, ale také novinka Opel Mokka. Pojďme se si blíže představit ten nejprodávanější čímž je Opel Corsa.

5b0138619b7a157918fddf0e7d886782

Snad nejznámější Opel Corsa, která se vyskytuje na trhu již od roku 1982, si v letošních testech vedla opravdu skvěle. Již její 6. generace, která sice vyrostla na francouzských základech a její výroba je převážně ve Španělsku si našla své zastoupení převážně v Německu.

Design a interiér

Základem nové Corsy se stala francouzská platforma CMP, která má své výhody převážně ve své nízké hmotnosti, vyšší tuhostí a univerzálností v oblasti zástavby pohonných jednotek.

U nové Opel Corsy se můžeme setkat s více konzervativními prvky. Řeč je například o charakteristickém světelném podpisu předních světlometů, které mohou být již od druhé výbavy vybaveny LED technologií, ostrou linkou na kapotě, prolisy na bocích a specifickým designem zadních světel, které vytváří světelný podpis ve tvaru hokejky.

Podobnost mezi francouzským a německým vozem nejsou na první pohled nijak rozdílné a nejvíce vyniká 

Příbuznost mezi francouzským a německým vozem je na první pohled minimální a nejvíce vyniká při pohledu z profilu, který odhaluje podobné proporce i stejně tvarované víčko palivové nádrže. Po estetické stránce to není na škodu, po praktické to ovšem znamená podobně malé zadní dveře, které komplikují přístup na zadní sedadla. Rozhodně bych v tom neviděl zase takovou katastrofu, pravdou ale zůstává, že zde při nastupování a vystupování není místa nazbyt.

Co se týče interiéru, obrazovka a systém infotainmentu sice vycházejí z techniky PSA, Opel se ovšem po vzoru ostatních modelů rozhodl zabudovat panel do palubní desky, a navíc mu dopřál festovní tlačítko pro úpravu hlasitosti/vypnutí. Reakce systému sice nepatří k nejrychlejším, ku prospěchu mu ale budiž přičtena bezproblémová podpora konektivity Android Auto.

Špatně na tom Corsa není ani po stránce kvality zpracování, horší už je to ale s výběrem materiálů. Často tvrdé plasty zkrátka po chvilce zkoumání nepůsobí tak hodnotně, jako materiály použité například v Peugeotu 208 nebo záplava měkčených plastů na palubě Renaultu Clio.

Vlastnosti motoru a jízdní vlastnosti

Corsa je sice jako většina malých automobilů konstruována především do města, kde vyniknou její kompaktní rozměry i lehké řízení, jenže během společného týdne se ukázala být přesvědčivá i za městem, kde velice mile překvapila svou agilitou. Pokud se totiž někde projevuje ono často zmiňované německé precizní inženýrství, tak je to v oblasti naladění podvozku a řízení.

Z motorů máte na výběr jak z benzínových, tak i dieselových typů. Oba typy mají v nabídce motory o síle 55 kW a 74 kW verze. Samozřejmě, kdo touží po maximální dynamice, ten pravděpodobně sáhne po motoru naladěném na 96 kW v kombinaci s automatem. Stokoňová verze s manuální převodovkou má ale až překvapivou chuť do otáček, pružně reaguje na přidání plynu a ani její zvukový projev není nejhorší. V nízkých otáčkách schopně maskuje tři válce, zatímco v těch vyšších se poslouchá překvapivě příjemně. Pokud ale budete řadit v čas, pak díky kvalitnímu odhlučnění nemusíte o motoru ani vědět, což oceníte především při delších dálničních přesunech.

Joomla SEF URLs by Artio