Jak vybrat kvalitní zimní pneu?

nákladní pneu

S přicházející zimní sezónou by se měli majitelé motorových vozidel ohlížet po nových zimních pneumatikách, pokud ty staré dosloužily. Novela zákona stanovuje, že motorová vozidla musí mít zimní pneumatiky od 1. listopadu v případě, že se předpokládá námraza či nános sněhu na silnicích. V následujících řádcích vám prozradíme, kde koupit kvalitní osobní a nákladní pneu za příznivé ceny.

Každý rok se v České republice prodají na dva miliony zimních pneumatik, přičemž toto číslo se rok co rok zvyšuje. V praxi to znamená, že na nových pneumatikách v zimě vyjede každý desátý automobil. Dle novely zákona musí mít zimní pneumatiky vozidlo od 1. listopadu, jinak majiteli hrozí vysoké pokuty. Je nejvyšší čas zkontrolovat staré pneumatiky a pustit se do nákupu nových.

Zkontrolujte pneumatiky z minulé sezóny

Ještě než nazujete pneumatiky z loňské zimní sezóny, měli byste je zkontrolovat. Zaměřte se na mechanická poškození, která jsou důsledkem neopatrné manipulace a špatného skladování. Velmi důležitou vlastností je hloubka dezénu, která je u osobních pneumatik 4 mm. Nákladní pneu musí mít hloubku dezénu alespoň 6 mm.

Pakliže je vzorek právě na těchto hranicích, vyplatí se investovat do nových zimních pneumatik již v letošní sezóně. Předejdete tak dohadování s policií při silniční kontrole, vyhnete se pokutám a zároveň zvýšíte bezpečnost jízdy.

Jestliže hledáte specializovaného prodejce, který nabízí osobní i nákladní pneu, dovolujeme si vám představit internetový obchod Mands.cz. Pyšní se bohatým produktovým portfoliem a příznivými cenami. 

Joomla SEF URLs by Artio