Kettlebell – jaký má význam ve cvičení?

kettlebell

Rozhodli jste, se že uděláte něco pro svou postavu? Začali jste cvičit a hledáte nové způsoby, jak své cvičení zefektivnit? Slyšeli jste již o závaží jménem Kettlebell? Jedná se o speciální pomůcku, která udělá váš trénink mnohem zajímavější. Tento cvičební nástroj je jednoduchý, ale zároveň velmi účinný.

Jedná se v podstatě o železnou kouli s madlem. Tento nástroj k nám přišel z Ruska, kde jeho tradice začala před několika stoletími. Tato železná koule se používá jak pro rehabilitaci, tak i pro fyzickou přípravu. Můžeme bez nadsázky říct, že s tímto nástrojem snadno nahradíte posilovnu. Důležité však je, abyste s železnou koulí cvičili správně. Je dobré zhlédnout funkční trénink, který vás naučí, jak s koulí správně manipulovat. Základem k úspěchu je zpevnění pohybového středu a dobré dýchání.

Budete-li cvičit s kettlebellem, dokonale rozvíjíte svůj dynamický pohyb těla a zároveň tělo zpevníte. Tato koule zaměstnává při cvičení celý pohybový aparát, svaly spolupracují a vy si tak vytváříte mezisvalovou kondici. V současné době jsou k dostání tyto železné koule ve čtyřkilových odstupech, přičemž nejpopulárnější je hmotnost 16 kg, která je určena pro ženy. Pro muže se doporučuje hmotnost 24 kg.

Další posilovací nástroje

Jestliže si chcete doma vytvořit svou vlastní posilovnu, neměli byste zapomínat ani na další posilovací a cvičební nástroje, jako jsou posilovací stroje, balanční míče, rotopedy, činky a mnoho dalších. Zbavte se přebytečných kilogramů, odstraňte nadbytečný tuk a mějte postavu, po které už dlouho toužíte. Docílíte jí jedině správným cvičením a zdravým stravováním.

Joomla SEF URLs by Artio