Jak vybrat kvalitní abrazivo?

Trh nám nabízí mnoha druhů abraziv, a někdy je těžké se vyznat, které právě vy potřebujete. Podceněním výběru abraziva nám může zcela zhatit práci a nebo nás připravit o nemalé množství peněz. Proto je potřeba vybrat správně, a to jak na to se dozvíte níže v článku.

abraziva

Co to vůbec abrazivo je?

První sí povíme co si představit pod pojmem abrazivo. Abraziva jsou materiály vhodné k pískování. Jsou obvykle suché a sypké a liší se svým složením, velikostí, tvrdostí, tvarem, hloubkovým profilem nebo hustotou.

Jak vybrat abrazivo správně?

Výběr abraziva má velký vliv na efektivitu výsledné práce, tedy pískování. Správně zvolené a kvalitní abrazivo na tryskání rapidně zvyšuje kvalitu finálního výrobku. Dalším poznatkem je, že ovlivňuje až z 90 % účinnost tryskání, tudiž není vhodné používat pouze jeden druh abraziva. Při volbě pískovacího abraziva se musíme zaměřit na to, aby abrazivo mělo požadovanou drsnost povrchu, účel tryskání, jaký tryskaný materiál budeme používat a jakou pískovačku používáte. Jakmile si odpovíme na tyto otázky, výběr abraziva je již jednoduchý.

Joomla SEF URLs by Artio