Strojírenství je vše kolem nás

Strojírenství, chcete-li strojírenská výroba či průmysl patří do odvětví, které se zabývá produkcí nejrůznějších strojů a zařízení. Mezi jeho přednosti patří například zhodnocení přidané hodnoty a řadí se do sekundárního sektoru. V posledních letech dochází k velké automatizaci a robotizaci, někdy se označuje jako průmysl 4.0.

strojírenská výroba

Strojírenské obory a jejich dělení

Obecně lze říci, že oborů je ve strojírenství mnoho, podle toho se rozdělují i samotné obory. Klíčem pro rozdělení je zejména typu vyráběného zařízení. S inovacemi přicházejí stále novější obory, které hledají stále kvalifikovanější lidi.

V základu se strojírenství dělí na:

  • těžké strojírenství
  • lehké strojírenství

Těžké strojírenství má na starost výrobu zařízení a strojů pro jiné průmyslové společnosti. Produkty tvoří hutnické nebo strojírenské komplexy nebo těžební stroje. Jelikož vyrábějí velké produkty spotřebovávají značné množství energie a ostatních surovin. Do lehkého strojírenství patří vše ostatní, takže menší zařízení, drobné stroje a technologie. Zpracovává se zde pouze jediný výrobek a spotřeba materiálu je úměrně menší.

Náročný ale užitečný obor

Mnohdy je strojírenský průmysl považován za špinavý průmysl se sklonem ke znečišťování pracovišť. Zároveň je to také náročný obor, který se zaměřuje na nalézání kvalitních jedinců a vlivem automatizace dosahuje výborných výsledků v porovnání s ostatními průmyslovými obory. Strojírenstvím projde téměř vše, co používáme.

Všichni víme, že moderní oblastí je automobilový průmysl. Už si ale nedokážeme spojit souvislost s jeho návazností na strojírenství. Stejně tak i výroba komponent, které jsou poté instalovány do tisíců produktů. Bez strojírenství by se nám existovalo mnohem hůř!

Jelikož je to náročný obor, zahrnuje poznatky z:

  • mechaniky,
  • kinematiky,
  • dynamiky,
  • hydromechaniky.

strojírenská výroba

Čistý vzduch ve strojírenství

O tom, že je strojírenský průmysl značným polutantem nikdo nepochybuje. Naštěstí se situace mění, nacházejí se nové technologie, jak čistit vzduch nebo odlučovat prach. Specialistou na strojírenskou výrobu a také filtraci vzduchu je společnost TIGEMMA. Jedná se o špičku na trhu, která dokáže navrhnout průmyslovou filtraci přímo pro vaši výrobu na zakázku.

Joomla SEF URLs by Artio