Proč se zaměřit na SEO, když máte webovou stránku?

Lidé internet využívají nejčastěji k vyhledávání informací, poté k e-mailování, online nákupům a k sociálním sítím. Ne poslední příčce je potom zpravodajství. Chcete-li zvýšit návštěvnost svého webu, potom by vás SEO služby měly zajímat. Přečtěte si několik rad, které vám v oblasti SEO pomohou.

Při vyhledávání je v celosvětovém měřítku nejvyužívanějším vyhledávačem Google. Ten se používá ve většině zemí světa nejvíce. V České republice má však Google stejné postavení jako Seznam. Jaký vyhledávač používáte vy? Lidé pohybující se v odvětví IT či marketingu nejčastěji využívají právě Google.

Co je SEO?

Pod termínem SEO se skrývají pravidla, která mají zlepšit pozici ve vyhledávání. SEO se výrazně prolíná do internetového marketingu. Pod touto zkratkou je anglické slovní spojení Search Engine Optimization, což v překladu znamená optimalizace pro vyhledávače. Cílem SEO je zlepšit pozice vašich stránek ve výsledcích vyhledávání relevantních klíčových slov.

Abyste lépe SEO služby pochopili, uvedeme si názorný příklad. Pokud máte internetový obchod zaměřující se na prodej hodinek, potom by pro vás bylo nejlepší, aby se e-shop zobrazoval na předních příčkách ve vyhledávači při vyhledávání klíčového slova „hodinky“. A právě správná optimalizace stránek to může zařídit.

Jak SEO funguje?

SEO funguje tak, že respektuje algoritmus daného vyhledávače. Každý vyhledávač funguje jinak. Ale princip je stejný. Pokud zadáte klíčové slovo, například „hodinky“, potom vyhledávač projde svou databázi webových stránek, která toto klíčové slovo obsahuje. Poté vrátí ve výsledku seznam těchto stránek a seřadí je podle určitých kritérií. Čím kvalitnější je web, tím přední pozici zaujímá. A o kvalitu se starají právě SEO služby.

Pokud se ale v této oblasti nevyznáte, potom doporučujeme obrátit se na firmu, která má v této oblasti bohaté zkušenosti. Špatně provedené SEO vám totiž může spíše uškodit než pomoci. Vsaďte tedy na odborníky. 

Joomla SEF URLs by Artio