Jak se zbavit mravenců v koupelně?

Mravenci obvykle nebývají bráni jako obtížný hmyz, spíše jako pracovití šikulové, kteří jsou často i v pohádkách vyobrazeni vcelku pozitivním způsobem. Ovšem i ti, stejně jako jiný hmyz, dokáží být neuvěřitelně vtíraví a nepříjemní.

Výsledek obrázku pro ant in bathroom

A nemusí se ani jednat o velké, často jedovaté druhy, ale o naše klasické malé drobečky. Standardně dělají neplechu kupříkladu na zahradách nebo na dvorcích, kde nepřímým způsobem pomáhají rozličným škůdcům typu mšice. Ošklivosti ale mohou dělat i u vás doma, kupříkladu v koupelně.

Otravný hmyz


Pokud vám začnou běhat po koupelně legie malých tvorů, kteří něco nesou na svých bedrech, pravděpodobně se k vám dostali mravenci. A buďte si jisti, že koupelnou to končit nebude. Postupem času dokáží pro sebe zabrat celý byt, což obvykle končí tučnými výdaji za deratizátora.
Chcete-li se těmto nepříjemnostem vyvarovat, měli byste začít jednat hned jak na problém narazíte. Možností, jak se zbavit mravenců v koupelně, je hned několik. Ideální je najít vchod, kterým se dostávají k vám a ten vzduchotěsně utěsnit. Ne vždy je ale možné ho identifikovat. Navíc jich může být více. V takovém případě je nutné najít zdroj a zlikvidovat ho.

Použijte šikovné chemické preparáty


Jen málokdy se mraveniště nachází v domě, ale může se to stát. Ovšem daleko pravděpodobnější je, že bude někde u vás na zahradě nebo na dvorku, jestli bydlíte v činžovním domě. Hnízdo je nezbytné najít a zlikvidovat. Ne však pomocí hrubé síly, ale speciálními chemickými přípravky, které jsou určeny speciálně pro tento účel. Ty jsou velice efektivní a často nemají žádné vedlejší účinky na další živočichy, případně rostliny v blízkém okolí. Můžete rovněž zkusit i babské rady typu pálivá paprika, máta nebo křída. Ty stačí nasypat před vchod, kterým se malí nezvaní návštěvníci dostávají k vám do koupelny. Ovšem i kdyby to na krásno fungovalo, pořád se jedná pouze o dočasné řešení. Chemie slibuje naopak řešení trvalé.

Joomla SEF URLs by Artio