Odsávání prachu v průmyslových objektech

Filtrace prachu je nezbytným doplňkem mnoha provozů, kde dochází k broušení či řezání různých materiálů. Vlivem těchto procesů se do vzduchu dostávají znečišťující látky, které poté člověku škodí. Čtěte, jak zabránit poškození zdraví svých zaměstnanců.

filtrace prachu

Škodlivý vzduch a prach škodí celému organismu, nicméně jednomu z orgánu nejvíc. Tímto orgánem jsou plíce. Jejich funkcí je okysličovat krev čerstvým kyslíkem v plicních sklípcích. Pokud dýcháme vzduch znečištěný prachem či jinými látkami, tyto nečistoty sice přefiltrují ale zůstávají v nich. Následkem těchto látek dostávají plíce "zabrat" a po nějaké době Později mohou způsobovat dušnost nebo jiná onemocnění.

Pra(c)h

Znečištěný vzduch je zejména prachem a prach je všudypřítomný. Je však nutné si uvědomit, že každý prach škodlivý není. Například ten doma zaručeně ne! V průmyslu vznikají prachové částice, které mají specifický rozměr i tvar. Pokud bychom je zvětšili, došli bychom k tomu, že jejich hrany jsou ostré a to je problém. Díky těmto hranám dochází k uvíznutí v plicích. Druhým nebezpečným aspektem je jich chemické složení, které reaguje s lidským organismem.

Průmyslové odstraňování prachu

Kdybychom chtěli odstranit prašnost například ve svařovně, nejlepším řešením by bylo ji rovnou zrušit. To pochopitelně nejde, proto existují různá řešení, jak s prašností zatočit. Čištění a filtrace vzduchu probíhá tak, že znečištění vzduch se odsává přímo u zdroje a poté je veden do průmyslové filtrace, kde je zbaven těchto polutantů. Mnohdy jsou tato zařízení vybavena i o chladící adiabatická zařízení. Během číštění dochází k odstranění také pylů, plynů a také zárodků plísní.

filtrace prachu

Zajímá vás, kde takové zařízení seženete? Není to nic složitého, většinou stačí kontaktovat jednu ze specializovaných společností, která vám vypracuje návrh a následně i realizaci a také servis s náhradními díly. Takovou firmou je i TIGEMMA Engineering.

Joomla SEF URLs by Artio